Η ΕΙΚΟΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ BLOG ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ << ΔΕΙΤΕ ΣΗΜΕΡΑ>>

SUPER LEAGUE

ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE KAI ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ.

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ

Επιτέλους νίκη για Βέρντερ!

Επιτέλους νίκη για Βέρντερ!Η Βέρντερ Βρέμης πέτυχε μεγάλη νίκη, την πρώτη ύστερα από έξι αγώνες, με 3-1 επί της Φράιμπουργκ και βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού! Ανατροπή και νίκη για Μάιντζ (4-2 το Αμβούργο).
Βγήκε από τη ζώνη του υποβιβασμού η Βέρντερ

Παιχνίδι χωρίς αύριο ήταν για τη Βέρντερ απέναντι στη Φράιμπουργκ, καθώς μετά τη νίκη της Στουτγκάρδης επί της Σάλκε βρέθηκε στη ζώνη του υποβιβασμού. Η ομάδα του Τόμας Σάαφ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατέφερε να προηγηθεί μόλις στο 12' με τον Βάγκνερ, ενώ διατήρησε με σχετική άνεση το προβάδισμα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι για την ισοφάριση και στο 49' κέρδισαν πέναλτι. Ο Σισέ ανέλαβε να το εκτελέσει και δεν αστόχησε φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Στη συνέχεια το παιχνίδι άνοιξε, οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες, όμως εκείνη που τελικά χαμογέλασε ήταν η Βέρντερ, η οποία πέτυχε δύο τέρματα σε ισάριθμες αντεπιθέσεις με πρωταγωνιστή τον Μάρκο Μαρίν, που πέρασε στο παιχνίδι στο δεύτερο μέρος. Ο Γερμανός μέσος αρχικά σέρβιρε την... ασίστ στον Πιζάρο, ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ έξω από την περιοχή έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του στο 76', ενώ στη συνέχεια πέτυχε το τρίτο γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, σφραγίζοντας τη μεγάλη νίκη της ομάδας του.

Μεγάλο «διπλό» με ανατροπή για Μάιντζ!

Το Αμβούργο υποδέχθηκε τη Μάιντζ και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 17' με το γκολ... φάντασμα του Γιάνσεν. Ο Γερμανός άσος έκανε το σουτ, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Μίλερ, όμως δεν πέρασε ποτέ τη γραμμή, όπως υπέδειξε ο επόπτης της αναμέτρησης... Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, όμως στο δεύτερο μέρος οι ομάδες βγήκαν μπροστά και προσέφεραν πλούσιο θέαμα. Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 56' με τον Σίρλε, οι παίκτες του Φε πήραν ξανά το προβάδισμα στο 59' με τον Πέτριτς, όμως 2' αργότερα ο Κάτσαρ έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για να κάνει το 2-2. Τα τέρματα των Σίρλε στο 82' και Χέλερ στο 88' έδωσαν τη μεγάλη νίκη στη Μάιντζ, η οποία ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Παρασκευή (04/03)

Ντόρτμουντ – Κολωνία 1-0  (44' Λεβαντόφσκι)

Σάββατο (05/03)

Ανόβερο – Μπάγερν 3-1 (16' Αμπντελάουε, 51' Ράους, 62' Πίντο - 55' Ρόμπεν)
Γκλάντμπαχ – Χοφενχάιμ 2-0 (65' πεν. Ντάεμς, 70' Ντε Καμάργκο)
Στουτγκάρδη – Σάλκε 1-0 (15' πεν. Κουζμάνοβιτς)
Νυρεμβέργη – Ζανκτ Πάουλι 5-0 (3' Βολσέιντ,14', 17', 86', 87' Άιγκλερ)
Φρανκφούρτη – Καϊζερσλάουτερν 0-0
Λεβερκούζεν – Βόλφσμπουργκ 3-0 (21' Μπέντερ, 29' Αουγκούστο, 45' Κίσλινγκ)

Κυριακή (06/03)

Φράιμπουργκ – Βέρντερ Βρέμης 1-3 (49' πεν. Σισέ - 12' Βάγκνερ, 76' Πιζάρο, 90+3' Μαρίν)
Αμβούργο – Μάιντζ 2-4 (17' Γιάνσεν, 59' Πέτριτς - 56', 82' Σίρλε, 61'Κάτσαρ αυτ., 88' Χέλερ)