Η ΕΙΚΟΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ BLOG ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ << ΔΕΙΤΕ ΣΗΜΕΡΑ>>

SUPER LEAGUE

ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE KAI ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ.

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ

Απότομη... προσγείωση για Γιούβε!

Απότομη... προσγείωση για Γιούβε!Η Λέτσε... προσγείωσε απότομα τη Γιουβέντους, η οποία μετά τη νίκη επί της Ίντερ γνώρισε πολύ εύκολα την ήττα με 2-0.
Οι «μπιανκονέρι» δεν μπήκαν ποτέ στο γήπεδο και οι γηπεδούχοι έδειξαν από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης τις προθέσεις τους. Με τον Ντι Μικέλε να ταλαιπωρεί αφάνταστα το κεντρικό αμυντικό δίδυμο της Γιουβέντους και τον Λούκα Τόνι να πραγματοποιεί ακόμη μία κάκιστη εμφάνιση, η Λέτσε πήρε δίκαια τη νίκη με 2-0. Μόλις στο 12' και ενώ οι γηπεδούχοι είχαν επιβάλει τον ρυθμό τους, ο Μπουφόν βρήκε την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Εκείνος που θυσιάστηκε ήταν ο Μίλος Κράσιτς, για να περάσει στη θέση του ο Μάρκο Στοράρι και οι Τορινέζοι άντεξαν για άλλα είκοσι λεπτά, καθώς ο Μεσμπά άνοιξε το σκορ στο 33', με τους παίκτες της Γιουβέντους να δημιουργούν την πρώτη τους ευκαιρία στο 40'...

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λέτσε κατάφερε να πάρει νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων, καθώς ο Μπερτολάκι στο 48' σκόραρε στο ντεμπούτο του στη Σέριε Α. Ο μονόλογος των γηπεδούχων συνεχίστηκε, καθώς έχασαν άλλες τουλάχιστον δύο κλασικές ευκαιρίες με τους Ντι Μικέλε και Σεβαντόν, παρά το γεγονός ότι η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 70', με τον Βίβες να βλέπει δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε δύο λεπτά στο 70'!
ΠΑΤΗΣΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ