Η ΕΙΚΟΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ BLOG ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ << ΔΕΙΤΕ ΣΗΜΕΡΑ>>

SUPER LEAGUE

ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE KAI ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ.

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ

Μείωσε με Μπενζεμά η Ρεάλ

Μείωσε με Μπενζεμά η ΡεάλΜε πρωταγωνιστή τον Καρίμ Μπενζεμά, που έβαλε δύο γκολ, η Ρεάλ Μαδρίτης επανέφερε τη διαφορά από την Μπαρτσελόνα στους 7 βαθμούς με το 3-1 επί της Σανταντέρ στο «Ελ Σαρδινέρο».

Στο 12' ο Τσάμπι Αλόνσο είχε δοκάρι, όπως και ο Μπενζεμά στο 22', ενώ το σκορ άνοιξε ένα λεπτό αργότερα. Ο Οζίλ μετά από εξαιρετικό συνδυασμό των Μερένχες μπήκε ωραία μέσα στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή γύρισε την μπάλα στον Αντεμπαγιόρ, ο οποίος δεν έκανε λάθος στην κενή εστία (0-1). Ξανά από πάσα του Οζίλ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπενζεμά έκανε το 0-2, σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο μέρος δεν ξεκίνησε καλά για την Ρεάλ, όμως ο Κασίγιας διόρθωσε την κατάσταση. Στο 52' ο Αλόνσο ανέτρεψε τον Ζιοβάνι Ντος Σάντος μέσα στην περιοχή, όμως ο διεθνής πορτιέρο μπλόκαρε το τραγικό πέναλτι του Πινίγιος (53').

Τελικά η Ράθινγκ κατάφερε να μειώσει, με τον πρώην παίκτη του Ηρακλή, Κένεντι Μπακιρτσίογλου, να νικά με αριστερό πλάσε τον Κασίγιας μετά από συνδυασμό των Κόλσα και Λασέν (1-2), όμως η Ρεάλ κλείδωσε τη νίκη με το δεύτερο γκολ του Μπενζεμά μετά από ασίστ του Ντι Μαρία. Στο 85' ο Αντεμπαγιόρ δεν μπόρεσε να σκοράρει από τη βούλα του πέναλτι καθώς ο Τόνιο απέκρουσε.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Μουρίνιο μείωσε ξανά στο -7 από τη σταθερά πρωτοπόρο της Primera Divsion, Μπαρτσελόνα.