Η ΕΙΚΟΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ BLOG ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ << ΔΕΙΤΕ ΣΗΜΕΡΑ>>

SUPER LEAGUE

ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE KAI ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ.

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ

Η Λιλ «πάτησε» τη Μαρσέιγ! (video)

Η Λιλ «πάτησε» τη Μαρσέιγ! (video)Η Λιλ ήταν κλάσεις ανώτερη από τη Μαρσέιγ στο «Βελοντρόμ», έχασε σωρεία ευκαιριών και λυτρώθηκε χάρη στο τέρμα του Φρο στο 2' των καθυστερήσεων, παίρνοντας μεγάλη νίκη με 2-1!

Απόλυτος κυρίαρχος η Λιλ!

Οι πρωταθλητές ήταν ανύπαρκτοι στο πρώτο ημίχρονο και είναι χαρακτηριστικό ότι η πρώτη... υποψία φάσης που δημιούργησαν ήρθε στο 41'! Ο Μπιά βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή του Λαντρό, όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε κόρνερ. Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία ήταν απόλυτη κυρίαρχος στο πρώτο μέρος και κατάφερε να προηγηθεί με τον... απολαυστικό Αζάρ, ο οποίος με σουτ από τα 35 μέτρα αιφνιδίασε τον Μανταντά. Οι «λιλουά» από εκείνο το σημείο και άρχισαν να χάνουν τη μία ευκαιρία μετά την άλλη... Στο 20' ο Σόου βρέθηκε απέναντι από τον Μανταντά, όμως έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ, ενώ στο 22' ο Σενεγαλέζος επιθετικός έχασε νέα ευκαιρία με προβολή από κοντά. Στο 31' ο Μαβουμπά έκανε εξαιρετική προσπάθεια και έδωσε την ασίστ στον Ζερβίνιο, ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει των τερματοφύλακα των Μασσαλών, ενώ στο 45' ο Χάιντσε έκανε τραγικό λάθος, στρώνοντας τη μπάλα στον Ζερβίνιο, ο οποίος πήγε να... σκοτώσει τον Μανταντά, που και πάλι κράτησε την ομάδα του μέσα στο παιχνίδι.

Λύτρωση με Φρο!

Στο δεύτερο μέρος με την είσοδο του Ζινιάκ οι «Φωκαείς» έγιναν πιο απειλητικοί, εμφανίστηκαν ελαφρώς βελτιωμένοι και κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 60' με ωραίο αριστερό σουτ του Ρεμί από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 68' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ, όταν ο Καμπάγ με ωραίο σουτ αφνιδίασε τον Μανταντά, όμως η μπάλα κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γάλλου γκολκίπερ. Λίγο αργότερα ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν έδωσε εμφανές πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ντιαβαρά πάνω στον Ζερβίνιο, ενώ στο 77' έπειτα από λάθος συνεννόηση των Μανταντά και Μπιά, ο Σόου έκανε το γυριστό σουτ, όμως ο Ντιαβαρά έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή. Τελικά, η... δικαιοσύνη αποδόθηκε στο 2' των καθυστερήσεων με τον Φρο να πετυχαίνει το «χρυσό» γκολ με προβολή, έπειτα από σέντρα του Μπέρια, και να στέλνει την ομάδα του στην πρώτη θέση της Λιγκ 1!