Η ΕΙΚΟΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ BLOG ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ << ΔΕΙΤΕ ΣΗΜΕΡΑ>>

SUPER LEAGUE

ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE KAI ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ.

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ

Ανατροπή... ελπίδας για Λεβερκούζεν!

Ανατροπή... ελπίδας για Λεβερκούζεν!Μέσα σε έντεκα λεπτά ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ η Λεβερκούζεν, η οποία νίκησε εντός έδρας την Ζανκτ Πάουλι με 2-1, μείωσε στους πέντε από την πρώτη Ντόρτμουντ και παρά το δύσκολο πρόγραμμα, ελπίζει στον τίτλο! Εντυπωσιακή η Γκλάντμπαχ, συνέτριψε με 5-1 την Κολωνία.
Το στραβοπάτημα της Ντόρτμουντ έδινε την ευκαιρία στην Λεβερκούζεν να μειώσει στους πέντε βαθμούς και οι «ασπιρίνες» την εκμεταλλεύτηκαν παρότι καρδιοχτύπησαν. Η Ζανκτ Πάουλι άνοιξε το σκορ στο 58' με τον Τάκι, όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο 66' με τον Κίσλινγκ και 11 λεπτά αργότερα έφτασαν στην ανατροπή με 2-1. Η Λεβερκούζεν μείωσε στους πέντε βαθμούς την διαφορά, όμως το δύσκολο πρόγραμμα δεν τις επιτρέπει πολλά όνειρα. Την επόμενη αγωνιστική, οι «ασπιρίνες» θα ταξιδέψουν στο Μόναχο για το ματς με την Μπάγερν, την μελλοντική ομάδα του Γιουπ Χάινκες, η οποία καίγεται για την νίκη.

Στο άλλο παιχνίδι της Κυριακής, η Γκλάντμπαχ διέσυρε την Κολωνία με 5-1 και ανανέωσε τις ελπίδες της για την παραμονή. Το ματς κρίθηκε από το πρώτο μέρος, όταν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 και παρά την μείωση του σκορ από τον Νοβάκοβιτς στο 50', η Μπορούσια δεν πανικοβλήθηκε και έφτασε σε άλλα δύο γκολ!

Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (08/04)
Άιντραχτ-Βέρντερ 1-1 (83' Φένιν-58' αυτ. Άλτιντοπ)

Σάββατο (09/04)
Αμβούργο-Ντόρτμουντ 1-1 (39' πέν. Φαν Νίστελροϊ - 92' Μπλατσικόφσκι)
Ανόβερο-Μάιντζ 2-0 (45' Για Κονάν, 59' Πίντο)
Νυρεμβέργη-Μπάγερν 1-1 (60' Άιγκλερ - 5' Μίλερ)
Φράιμπουργκ-Χοφενχάιμ 3-2 (24' Σούστερ, 56' πέν. Σισέ, 78' Μπούτσερ - 34' πέν. Ιμπίσεβιτς, 42' Μπάμπελ)
Σάλκε-Βόλφσμπουργκ 1-0 (76' Χουράδο)
Στουτγάρδη-Καϊζερσλάουτερν 2-4 (26' πεν. Κουζμάνοβιτς, 39' Πογκρέμπνιακ - 17, 79' Λάκιτς, 68' Χόφερ, 86' Ρίβιτς)

Κυριακή (10/04)
Γκλάντμπαχ-Κολωνία 5-1 (29' Αράνγκο, 34', 39' Ρέους, 65' πεν. Ντάεμς, 67' Νορντβέιτ - 50' Νοβάκοβιτς)
Λεβερκούζεν-Ζανκτ Πάουλι 2-1 (66' Κίσλινγκ, 77' Μπέντερ - 58' Τάκι)