Η ΕΙΚΟΝΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ BLOG ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΜΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙΤΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ << ΔΕΙΤΕ ΣΗΜΕΡΑ>>

SUPER LEAGUE

ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE KAI ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΜΑΣ.

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ

ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ BLOG - ΕΠΙ ΠΑΝΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΤΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ CLIK ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ

Χατ-τρικ ο Αγιού, κορυφή η Μαρσέιγ

Με χατ τρικ ο Αντρέ Αγιού οδήγησε τη Μαρσέιγ στη νίκη επί της Νις με 4-2.

Με σκόρερ τους αδελφούς Αγιού, η Μαρσέιγ νίκησε με 4-2 τη Νις και αναρριχήθηκε στην κορυφή του Σαμπιονά
Ενθουσιασμός επικρατεί στη Μασσαλία αφού έξι αγωνιστικές πριν το φινάλε η Μαρσέιγ απολαμβάνει πλέον τη μοναξιά της κορυφής και είναι το φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.
Το σύνολο του Ντιντιέ Ντεσάν άνοιξε το σκορ με τον Γκανέζο, Αντρέ Αγιού στο 30', όμως οι ''Αετοί'' απάντησαν στο 42' με τον μέσο από το Μάλι, Αμπντού Τραορέ.
Στο 60' οι πρωταθλητές Γαλλίας 2010 πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ χάρη στο 2ο τέρμα του Αντρέ Αγιού στον αγώνα.
Δεκαοχτώ λεπτά αργότερα ο αδελφός του Αντρέ Αγιού, Τζόρνταν, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.
Στο 90' ο Αντρέ Αγιού σημείωσε χατ-τρικ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη 17η νίκη της Μαρσέιγ στο φετινό Σαμπιονά και στο 92' ο Αργεντινός, Ρενάτο Σιβέλι, διαμόρφωσε το τελικό 4-2.
Στο κόλπο του Τσάμπιονς Λιγκ η Λιόν
Στην 3η θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται πλέον η Λιόν μετά τη νίκη της με 3-2 επί της Μονπελιέ στο ''Ζερλάν''.
Το σύνολο του Κλοντ Πιέλ άνοιξε το σκορ στο 23' με τον Βραζιλιάνο Άντερσον μετά την ασίστ του Ζίμι Μπριάν.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 29' με τον Ολιβιέ Ζιρού, όμως οι ''Λιονέ'' πήραν ξανά το προβάδισμα στο 55' με το 14ο τέρμα του Αργεντινού, Λισάντρο Λόπες.
Η Μονπελιέ δεν παρέδωσε τα όπλα και πάγωσε το ''Ζερλάν'' στο 84' με το γκολ του Σενεγαλέζου στράικερ, Σουλεϊμάν Καμαρά.
Ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του ενενηντάλεπτου ο Γιοάν Γκουργκίφ χάρισε το τρίποντο στη Λιόν, που ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία και βρίσκεται μόλις 5 βαθμούς κάτω από την κορυφή.